(Już nie) Wiem Co Ćpiem

Mestosław​ prowadzi kanał edukacyjny na temat redukcji szkód wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych. Jest to wiedza, która może uratować życie lub zdrowie wielu osób decydujących się na korzystanie z tych substancji przed przedawkowaniem lub zbyt częstym użytkowaniem, mogącym prowadzić do używania szkodliwego. Można śmiało stwierdzić, że wypełnia istotną lukę informacyjną i niewątpliwie zastępuje w tym zakresie instytucje państwowe otrzymujące znaczne środki publiczne, na przeciwdziałanie narkomanii.

Oprócz ważnego celu informacyjnego, Mestosław rzetelnie informuje o najnowszych doniesieniach młodego pokolenia psychiatrów, o szerokim zastosowaniu terapeutycznym takich substancji jak MDMA, psylocybina, LSD, ketamina, DMT (i kilku innych)  w leczeniu m.in. depresji, stresu pourazowego i uzależnienia od alkoholu. Okazuje się np., że zawarta w grzybach halucynogennych psylocybina, daje nieporównywalnie lepsze efekty w leczeniu lekoopornej depresji, niż jakakolwiek inna znana człowiekowi substancja – po 6 miesiącach od jej jednoazowego zażycia, 80% pacjentów nadal nie potrzebuje zażywać ŻADNYCH LEKÓW (więcej info na ten temat można znaleźć w tegorocznej publikacji Macieja Lorenca “Czy psychodeliki uratują świat” – dwa wywiady Mestosława z Maciejem Lorencem zostały niestety usunięte wraz z kanałem).

Nie trzeba być geniuszem, aby skojarzyć, że big pharma jest średnio zainteresowana wprowadzeniem psylocybiny w leczeniu depresji, skoro obecnie sprzedaje mniej skuteczne lekarstwa, wywołujące niepożądane skutki uboczne, które to lekarstwa należy zażywać codziennie (i kupować znacznie częściej niż raz na pół roku, grzyby przecież można zebrać za darmo w lesie, gdzie tu miejsce na biznes?).

W obliczu takiej oferty informacyjnej kanału Wiem Co Ćpiem, YouTube postanawia go skasować w związku z “zachęcaniem do niebezpiecznych lub nielegalnych działań, które są nieodłącznie związane z poważną szkodą fizyczną lub śmierć (…)” (sic!). Co ciekawe, kanał został usunięty w związku z opublikowaniem nagrania, które powstało we współpracy z Polską Akademią Nauk, na temat stworzonej w 2018 roku badawczej aplikacji  o nazwie “Nałogometr”. Aplikacja została stworzona w związku z projektem badawczym o nazwie Ogólnopolskie Badanie Nałogów, który ma na celu opracowanie narzędzi, które umożliwią osobom uzależnionym porzucić swój nałóg i skutecznie utrzymać abstynencję. 

Poniżej link do skierowanego do YouTube pisma dra hab. Mateusza Goli, prof. IP PAN, Kierownika Pracowni Neuronauki Klinicznej Instytutu Psychologii PAN.

Prośba-o-przywrócenie-kanału-od-Polskiej-Akademii-Nauk

Co ciekawe, robot lub osoba, która usunęła kanał Mestosława, najwyraźniej zupełnie nie zrozumiała, że cel kanału Wiem Co Ćpiem był wręcz odwrotny w stosunku do rzekomych naruszeń standardów YouTuba. To tak, jak kanał tłumaczący jak uniknąć śmierci podczas ataku terrorystycznego zostałby usunięty za promowanie ataków terrorystycznych – nic tu się nie trzyma kupy, niestety.

Bardzo chcę wierzyć, że usunięcie kanału jest wynikiem wyłącznie błędnego działania algorytmu, które może zostać naprawione przez człowieka. Chcę wierzyć, że w usunięciu kanału nie miał swojego udziału żaden kapitał związany z farmacją, bo to ich interesom mogła szkodzić wiedza przekazywana przez Mestosława.

Link do petycji o przywrócenie kanału: Petycja

Mestosław o usunięciu kanału: USUNĘLI “WIEM CO ĆPIEM” za film o aplikacji walczącej z uzależnieniami

Na koniec, pewna przewrotna myśl na temat smutnego obrazu naszego społeczeństwa. MDMA wedle najnowszych badań, jest jedną z najskuteczniejszych (jeśli nie najskuteczniejszą) substancji w leczeniu stresu pourazowego. Jedną z najbardziej narażonych grup zawodowych na powstanie tego schorzenia, oprócz żołnierzy, są policjanci. Ci sami policjanci pełnią więc służbę w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, realizując zadania z zakresu przeciwdziałania narkomanii, poprzez zabezpieczanie MDMA i przekazywanie owej substancji do zniszczenia. Substancji, która mogłaby być dla tych policjantów najskuteczniejszym lekarstwem na schorzenie wywołane ich stresującą pracą. Serce boli, obserwując te błędne koło funkcjonariuszy policji, którym pod pretekstem ochrony społeczeństwa przed narkomanią, zleca się niszczenie swojego potencjalnego lekarstwa.

P.S.: jestem nie tylko odbiorcą kanału Wiem Co Ćpiem, ale także jego patronem na patronite.pl – jako społeczeństwo zasługujemy na rzetelną “dawkę” informacji. Zachęcam do zostania patronem Mestosława w tym trudnym dla niego okresie. Mestosław z pewnością dalej będzie robił swoje, bo to mądry i zdeterminowany chłopak.

P.P.S.: w dolinie krzemowej, gdzie powstał i jest rozwijany serwis YouTube, doskonale wiedzą czym jest mikrodawkowanie, wszak to prekursorzy badań nad tym zjawiskiem i jego potencjalnej roli w rozwoju człowieka.

 

 

 

One thought on “(Już nie) Wiem Co Ćpiem

  1. polityka google i Youtube i nie polega na informowania tylko wręcz przeciwnie.
    juz co raz częściej przyłapuje sie ta firmę na manipulacji wynikami i dziwnymi skokami oglądalności to w dol to w gore.

    petycja nic nie da. lepiej poszukac innego zrodla hostingowego i prowadzic kopie zapasowe.
    lepiej przestac romansowac z big corpo deep state’u bo zwykle konczy sie to rozczarowaniem albo uzaleznieniem od ich zrodeł…

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s